• BEYZTUR

İstanbul Turu

En son güncellendiği tarih: 14 Kas 2020

Satın al


Bir kolu Asya'ya, diğeri Avrupa'ya uzanan İstanbul, dünyada iki kıtada inşa edilen tek şehirdir. Boğaz, Karadeniz, Marmara Denizi ve Haliç'in sularını şehrin kalbinden geçirir.

İstanbul'un kaderi, hayati stratejik konumu ve büyüleyici doğal güzelliği ile mühürlendi. 1500 yıldan fazla bir süredir üç imparatorluğun başkentiydi: Roma, Bizans ve Osmanlı imparatorlukları. Buna göre muhteşem anıtlarla süslenmiş ve çeşitli kültürlerin, ulusların ve dinlerin karıştığı bir metropol haline gelmiştir. Bu kültürler, uluslar ve dinler, İstanbul'un mozaiğini oluşturan küçük parçalardır.

İstanbul'un en önemli yapı çalışmaları Bizans döneminde başlamış ve daha sonra Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehir daha da süslenmiştir .İstanbul'un tarihi alanları satın al


1985 yılında Dünya Mirası Listesi'nde yer alan İstanbul'un tarihi alanları dört ana alanı kapsamaktadır: Arkeoloji Parkı, Süleymaniye Camii ve İlgili Koruma Alanı, Zeyrek Camii ve bağlı Koruma Alanı ve İstanbul surları. Uluslararası Anıtlar ve anıtlar Konseyi değerlendirme raporunda, 2000 yılı aşkın bir süredir dünyanın en büyük siyasi, dini ve sanatsal olaylarıyla ilişkilendirilen İstanbul olmadan Dünya Mirası Listesi'ni düşünmenin imkansız olduğunu belirtti. Bu alandaki kültür varlığı, 532-537 yıllarında Tralles Anthemios ve Milet ısidoros tarafından inşa edilen Ayasofya (Ayasofya) ve büyük Mimar Sinan'ın başyapıtı olan Süleymaniye Camii olmak üzere evrensel mimarinin eşsiz anıtlarını ve başyapıtlarını içermektedir. 447 yılında oluşturulan ikinci savunma hattı ile Theodosius II'nin 6650m şehir surları, askeri mimarinin önde gelen referanslarından biri olmuştur.


Yeni İstanbulGörkemli bir geçmişten miras kalan varlıkları üzerine inşa edilen İstanbul, bankacılık, telekomünikasyon, pazarlama, mühendislik ve Turizm alanlarında hizmet sunan bir finansal ve ekonomik merkeze sahip uluslararası bir şehirdir.

Uluslararası konferanslar ve festivaller, fuarlar, defileler, spor ve sanat gösterileri şehrin yaşamına ve potansiyeline yeni bir boyut kazandırıyor.

İstanbul, dünyanın en işlek Kongre Seyahat merkezlerinden biridir ve her büyüklükteki konferanslara her türlü destek ve hizmeti sunmaktadır. İstanbul'un mükemmel ulaşım ve iletişim olanakları ve en son teknoloji ile donatılmış geniş bir konaklama seçeneği sayesinde mükemmel hizmet sunulmaktadır.


BOĞAZ


İstanbul'da kalmak, Avrupa ve Asya'yı ayıran boğaz Boğazı'na geleneksel ve unutulmaz bir tekne turu olmadan tamamlanamaz. Kıyıları, geçmiş ve şimdiki, görkemli ihtişam ve basit güzelliğin keyifli bir karışımını sunarModern oteller yalı'nın (sahildeki ahşap villalar) yanında durmaktadır; rustik taş kaleler üzerinde duran mermer saraylar ve küçük balıkçı köylerine komşu zarif bileşikler.

Boğaz'ı görmenin en iyi yolu, kıyılar boyunca düzenli olarak zikzak yapan yolcu teknelerinden birine binmektir. Eminönü'ne gidin ve Boğazın Asya ve Avrupa taraflarında dönüşümlü olarak durun! Çok makul fiyatlı gidiş-dönüş turu yaklaşık altı saat sürüyor. Özel bir yolculuk isteyenler için, gündüz veya gece mini yolculukları organize etme konusunda uzmanlaşmış ajanslar var.


Gezi sırasında muhteşem Dolmabahçe Sarayı'nı geçeceksiniz, daha sonra yıldız Sarayı'nın yeşil parkları ve İmparatorluk pavyonları yükselecek . Parkların kıyısında , Sultan Abdülaziz tarafından 1874 yılında yenilenmiş ve şimdi büyük bir otel olarak restore edilmiş Çırağan Sarayı bulunmaktadır. Boğaz kıyısı boyunca 300 metre boyunca, süslü mermer cepheleri hızla hareket eden suyu yansıtır. At Ortaköy, sonraki durak, her pazar sanatçıları toplamak için kendi sergi işlerinde bir streetside Galeri ile çeşitli kişi oluşturma bir canlı sahne. Lezzetli bir kumpir deneyin sokak satıcılarından birinden. Ve yüzlerce yıldır yan yana var olan kilisesine, camisine ve sinagoguna dikkat edin – Türkiye'nin taban düzeyinde hoşgörüsüne bir övgü. İstanbul'un geleneksel mimarisini gölgede bırakan Ortaköy, dünyanın en büyük asma köprülerinden biri olan Boğaziçi Köprüsü, Avrupa ve Asya'yı birbirine bağlıyor.


Güzel Beylerbeyi Sarayı, Asya yakasındaki köprünün hemen arkasında ve sarayın arkasında, İstanbul'un en yüksek noktası olan Çamlıca Tepesi yükseliyor. Ayrıca İstanbul'un muhteşem panoramasının yanı sıra güzel peyzajlı bahçelere hayran olmak için buraya gidebilirsiniz. Arnavutköy'ün karşı kıyısındaki ahşap Osmanlı villaları, komşu Bebek'in lüks ve modern daireleriyle tezat oluşturuyor. Birkaç kilometre ileride Rumeli Hisarı (Rumeli Kalesi) ve Anadolu Hisarı (Anadolu Kalesi) kaleleri durmaktadır) dikkatli koruyucular gibi Boğazlar boyunca birbirlerine bakıyorlar. Bazen Küçüksu Sarayı olarak bilinen Göksu Sarayı, Anadolu Hisarı'nın yanındaki Asya kıyısını süslemektedir. İki kıta arasındaki ikinci bağlantı olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, bu iki kalenin hemen arkasındaki su yolunu kaplar.

Avrupa yakasındaki Duatepe Tepesi'nden köprünün ve Boğaz'ın muhteşem panoramasını merak edebilirsiniz. Duatepe'nin altında, güzel Emirgan Parkı, laleleri ilkbaharda çiçek açtığında renklerle patlar. Asya kıyısında, zengin İstanbullular için tercih edilen bir banliyö olan bir balıkçı köyü olan Kanlıca, ünlü yoğurtunu denemek için kıyıları boyunca restoran ve kafelerde kalabalıklar toplanıyor. Kanlıca ve Çubuklu'dan kısa bir süre sonra Beykoz Korusu (İbrahim Paşa Ormanı), popüler bir geri çekilme – kafe ve restoranlarda keyifli manzaranın ve temiz, temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz. Avrupa Yakası'nda, Tarabya Körfezi'nde, yatlar iskelelerde dans ediyor gibi görünüyor. Sahil yolu daha sonra tarabya'dan Sarıyer ve Büyükdere'nin büyüleyici banliyölerine kadar tavernalar ve balık restoranları ile doludur. İstanbul'un en büyük balık pazarlarından birine sahip olan Sarıyer, lezzetli sütlü pudingler ve börek (hamur işleri) çeşitleri ile de ünlüdür. Sarıyer'den sonra dar boğaz genişler ve Karadeniz'e açılır.HALİÇ

Haliç olarak bilinen bu boynuz şeklindeki Haliç, Avrupa İstanbulunu ikiye böler. Dünyanın en iyi doğal limanlarından biri olan Bizans ve Osmanlı donanmaları ve ticari nakliye çıkarları burada yoğunlaşmıştır. Bugün, güzel parklar ve gezinti yerleri, batan güneşin suya altın bir renk kattığı kıyıları çiziyor. Fener ve Balat'ta, Haliç'e kadar olan mahalleler, eski ahşap evler, kiliseler ve sinagoglarla dolu bütün sokaklar Bizans ve Osmanlı döneminden kalmadır, Ortodoks Ataerkilliği Fener'de kalmaktadır. Eyüp, biraz daha yukarı, Osmanlı mimarisiyle dolu, çoğu restore edilmiş ve yamaçları kaplayan koyu selvi ağaçlarıyla noktalı mezarlıklar. Birçok mümin, dualarının yerine getirilmesi umuduyla Eyüp'ün mezarına gelir. Türbeye bakan bir tepenin üzerinde yer alan Pierre Loti Cafe, İstanbul'un alternatif manzarasının tadını çıkarmak için harika bir yerdir.


Muhteşem Eğlence


İstanbul ayrıca zengin bir eğlence programına sahiptir; barlar, barlar, gece kulüpleri ve diskolar boldur ve İtalyan, Fransız , Japon , Çin ve Lübnan mutfağından bahsetmiyorum bile , tüm yerel çeşitleriyle Türk mutfağı sunan sayısız restoran vardır.

Meyhaneler, kelimenin tam anlamıyla' şarap evleri', özel bir deneyim ve servis edilen ana içeceğin şarap değil , üzüm ve anasondan yapılmış alkollü bir içecek olan rakı olduğu yer. Gece kulüpleri, çeşitli Türk şarkılarından oryantal dansa kadar akşam yemeği boyunca muhteşem eğlenceler sunmaktadır. Taksim-Harbiye bölgesinde modern diskolar, kabare ve caz kulüpleri de bulunmaktadır . Sultanahmet'te, bir akşam dışarı çıkmak için eşsiz bir ortam sunan restore edilmiş Bizans ve Osmanlı binalarında yer alan bir dizi restoran bulunmaktadır.

Kumkapı, çok sayıda taverna, bar ve balık restoranı ile bir başka çekici bölgedir. İnsanlar yıllardır beyoğlu'ndaki Çiçek Pasajı'nda atıştırmalıklar ve deniz ürünleri spesiyaliteleri için buluşuyor ve yakınlarda Türk spesiyaliteleri yemek ve rakı içmek için İstanbul'un en iyi yeri olan dar Nevizade Caddesi var.

Boğaz kıyısında yer alan Ortaköy, gece kulüpleri, caz kulüpleri, kaliteli deniz ürünleri restoranları ve barları ile İstanbul'un gece hayatı için en iyi yerdir. Eminönü'nde, geleneksel Osmanlı kıyafetleri giymiş balıkçıların Osmanlı tarzı teknelerinden kızarmış balık servis ettiklerini görme fırsatını kaçırmayın.


ALIŞVERİŞ


İstanbul, her türlü müşteriye hizmet veren bir alışveriş cennetidir. Eski gelenekleri sürdüren kapalı çarşılardan ve atölyelerden alışveriş merkezlerine ve mağazalara kadar İstanbul çok çeşitli alışveriş olanakları sunmaktadır.

Kapalı Çarşı (Grand Bazaar) and Mısır Çarşısı (Spice Bazaar) İstanbul'da en çok ziyaret edilen iki yer. 250 yıllık bir süre içinde bugünkü haline dönüşen Kapalı Çarşı, bugün 3000'den fazla mağazada antikalardan mücevherlere, altından uygun fiyatlı hediyelik eşyalara kadar her şeyi satıyor. Fatih Sultan Mehmet tarafından belirlenen asıl işlevi, Ayasofya'nın (Ayasofya) bakımı için gelir elde etmekti. Mısır Çarşısı, yeni Cami'i (yeni Cami) desteklemek için benzer bir amaç ile açıldı. Today both Kapalı Çarşı and Mısır Çarşısı are places for finding plenty alternatives for souvenirs and mementos of Istanbul. Her ikisi de bir zamanlar Osmanlı döneminde birincil ticaret yerleri olduğu için, bugün bazı geleneksel mallar hala orada bulunabilir. Sultan Ahmet Camii'nin arkasında yer alan Arasta Çarşısı (Arasta Çarşısı), otantik eşyaların ve el sanatlarının bulunabileceği bir başka yer ve Sultanahmet ve çevresi de benzer alanlardır. Eski kitap meraklıları , Beyazıt Camii ile Kapalı Çarşı arasında yer alan Sahaflar Çarşısını (kitapçılar Pazarı) ziyaret etmelidir.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Zafer Mah.Dogan Araslı Bulv. NCadde Business Ozyurtlar 97-99/32 ESENTURT/İSTANBUL

  • Facebook Sosyal Simge
  • Twitter
  • Instagram Sosyal Simge
  • Danışman Sosyal Simge Trip