• BEYZTUR

İstanbul'un en güzel Parkları ve yeşil Destinasyonları

İstanbul sadece kültürel mirası ve tarihi ile ünlü değil; hareketli sokakları, sanat merkezleri, müzeleri ve ışıltılı alışveriş merkezleri, popüler ve hareketli meydanları; muhteşem Eski Şehir, yeşil seven ziyaretçilerine, insanların kentsel rutinlerinden en az bir süre kaçabilecekleri temiz hava alma fırsatı sunan birçok destinasyonla da ünlüdür.


Istanbul is not only famous with its cultural heritage and history; its bustling streets, art centers, museums and glittering shopping centers, popular and lively squares; the magnificent old city also provides its visitors who love green with many destinations that offer an opportunity to get some fresh air where Istanbul is not only famous with its cultural heritage and history; its bustling streets, art centers, museums and glittering shopping centers, popular and lively squares; the magnificent old city also provides its visitors who love green with many destinations that offer an opportunity to get some fresh air where people can escape from their urban routine for at least a while. people can escape from their urban routine for at least a while.


Belgrad OrmanıKuruluşundan bu yana yüzyıllar boyunca İstanbul'a su sağlayan rezervuarları, çeşmeleri ve zengin faunası ile Belgrad Ormanı bugün şehrin akciğerleri olarak hizmet vermektedir. Şehir merkezine yaklaşık yarım saatlik sürüş mesafesinde olan Belgrad Ormanı, koşu ve bisiklet parkurları ile sporlarını sevenler için eşsiz bir destinasyondur. 6.5 km uzunluğundaki pistte koşabilir veya yürüyebilir, kuşların cıvıltılarıyla çevrili piknik yapabilir veya sadece gölette meditasyon yapabilirsiniz


Maçka Demokrasi Parkı


Parkın üzerinden geçen teleferikten Kuşbakışı manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz Maçka Park'ta yeşilliklerle dolup taşacaksınız. İnsanlar şehrin kalbinde yeşil bir vaha olan bu parka koşup yürümek, köpeklerini yürümek, piknik yapmak ya da akşamları buluşmak için geliyorlar. Komşu Küçükçiftlik Parkı'nda düzenlenen konser ve festivallere katılmadan önce, kısa ve enerjik bir dinlenme için burayı her zaman ziyaret edebilirsiniz.Parkın üzerinden geçen teleferikten Kuşbakışı manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz Maçka Park'ta yeşilliklerle dolup taşacaksınız. İnsanlar şehrin kalbinde yeşil bir vaha olan bu parka koşup yürümek, köpeklerini yürümek, piknik yapmak ya da akşamları buluşmak için geliyorlar.Cafe ve restauranların da olduğu bu park herzaman hareketli.

Polonezköy


İstanbul'da yaşayan çocuklu aileler tarafından şehrin gürültüsünden uzaklaşmak için tercih edilen Polonezköy, Pazar günü kahvaltı için ana hedefiniz olmalıdır. Gerçek bir Türk kahvaltısı ve barbekü deneyebileceğiniz doğa ile temas halinde çok keyifli bir gün için kendinizi hazırlayın. At binebilir, çeşitli spor aktivitelerine katılabilir,restauran ya da mangal keyfi yapabilirsiniz.


Atatürk Arboretum

Türkiye'nin ilk canlı ağaç Müzesi olarak tanınan Atatürk Arboretumu, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi'nin bilimsel araştırma ve gözlem alanıdır. 296 hektarlık ormanlık alanda yaklaşık 2.000 benzersiz bitki türüne ev sahipliği yapmaktadır. Sarıyer'de bulunan Atatürk Arboretum'da doğanın kalbinde bir gün geçirdikten sonra, bölgedeki Karadeniz mutfağının veya balık restoranlarının yer aldığı ünlü restoranlarda akşam yemeği yiyebilirsiniz


Emirgan Parkı


Boğaz manzaralı Emirgan Park, laleleriyle ünlüdür. Parkta, her biri Lale renginden sonra adlandırılan Sarı pavyon, pembe pavyon ve beyaz Pavyonda bulunan kafe ve restoranlarda kahvaltı veya akşam yemeği sırasında su yolunun muhteşem manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. “İstanbul'da görülecek yerler” listenizin en üstünde yer alması gereken parka vardığınızda, parkın hemen yanında yer alan Sakıp Sabancı Müzesi'nde bir sanat turu yapın ya da boğaz sahilinde yürüyün.Bebek Park

Özellikle yaz aylarında temiz hava almak isteyenlerin uğrak yeri olan Bebek Park, keyifli bir sabah yürüyüşü için idealdir. Yeşil ve mavinin birleştiği yerde yürürken harika hissedeceksiniz. Bebek Park'taki Rumeli Hisarı'na yaklaşırken Boğaz manzarası ve koyda demirlemiş tekneler tarafından karşılanacaksınız, burada asırlık ağaçların altında oturabilir, manzaranın tadını çıkarabilir ve patikalarda keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Yıldız Park Beşiktaş ve Ortaköy arasında yer alan Yıldız Parkı, şehrin kalbinde yaklaşık 46 hektarlık bir alanı kaplayan bir cennettir. Şehrin en büyük parkı olan yıldız Parkı, defne ağaç ormanları ve Pan'ın mitolojide Boğaz boyunca Flüt çaldığı alan olarak çeşitli tarihi kaynaklarda gösterildi. Ayrıca 120'den fazla egzotik ağaç ve çalıya ev sahipliği yapan Yıldız Parkı'nda yer alan Yıldız Köşkü (Yıldız Köşkü). Doğa Yıldız Parkı'nda çeşitli etkinlikler içinde yürü, koş, bisiklete binmek: çekici bütün gün geçirebilirsiniz, ağaçlar ve göletler hayvanlar üzerinde sincap orada sana eşlik etmek olacak. Çubuklu Parkı ve Khedive Sarayı Üsküdar'dan Beykoz'a giden yolda Boğaz'a bakan bir tepe üzerinde yer alan Çubuklu Park, ilkbahar ve yaz aylarında tam bir dönüşümden geçiyor ve Hedive Sarayı Boğaz'ın muhteşem manzarasını sunuyor. Khedive Sarayı'nı çevreleyen Lale bahçelerinde, cıvıl cıvıl kuşlar eşliğinde Baharı sonuna kadar yaşayabilir, çam ormanlarında dolambaçlı yol boyunca yürüyebilir ve gözlem terasında manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.


Yıldız Parkı

Beşiktaş ve Ortaköy arasında yer alan Yıldız Parkı, şehrin kalbinde yaklaşık 46 hektarlık bir alanı kaplayan bir cennettir. Şehrin en büyük parkı olan yıldız Parkı, defne ağaç ormanları ve Pan'ın mitolojide Boğaz boyunca Flüt çaldığı alan olarak çeşitli tarihi kaynaklarda gösterildi. Ayrıca 120'den fazla egzotik ağaç ve çalıya ev sahipliği yapan Yıldız Parkı'nda yer alan Yıldız Köşkü (Yıldız Köşkü). Doğa Yıldız Parkı'nda çeşitli etkinlikler içinde yürü, koş, bisiklete binmek: çekici bütün gün geçirebilirsiniz, ağaçlar ve göletler hayvanlar üzerinde sincap orada sana eşlik etmek olacak.


Çubuklu Parkı ve Khedive Sarayı

Üsküdar'dan Beykoz'a giden yolda Boğaz'a bakan bir tepe üzerinde yer alan Çubuklu Park, ilkbahar ve yaz aylarında tam bir dönüşümden geçiyor ve Hedive Sarayı Boğaz'ın muhteşem manzarasını sunuyor. Khedive Sarayı'nı çevreleyen Lale bahçelerinde, cıvıl cıvıl kuşlar eşliğinde Baharı sonuna kadar yaşayabilir, çam ormanlarında dolambaçlı yol boyunca yürüyebilir ve gözlem terasında manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Bu mekan gezileri için ana sayfadan tur talep edebilirsiniz.

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Zafer Mah.Dogan Araslı Bulv. NCadde Business Ozyurtlar 97-99/32 ESENTURT/İSTANBUL

  • Facebook Sosyal Simge
  • Twitter
  • Instagram Sosyal Simge
  • Danışman Sosyal Simge Trip