• BEYZTUR

9 KİŞİLİK SÜRÜCÜLÜ VIP ARAÇ İLE SAPANCA,MASUKIYE,KARTEPE,ORMANIA,DARICA HAYVAHAT BAHÇESİ TURU

En son güncellendiği tarih: 1 Ara 2020


Bu turda yapılabilecek faaliyetler

 1. At Gezintisi

 2. Su kayağı

 3. Trekking (Doğa Yürüyüşü)

 4. Paintball

 5. Bisiklet GezisiYaklaşık 20 yıldır, beton görmekten ruhu kuruyan İstanbulluların biraz yeşermek için gittiği yerdir Sapanca. Zaten yazın giden çok olurdu, bir de hemen yakınına Kartepe Kayak Merkezi‘nin açılması ile 4 mevsim popüler bir yer oldu. Üstüne bir de komşuları Maşukiye ayrı meşhur oldu, Soğucak ayrı… Buralara gelenlerin de Sapanca’da gecelemesi ile Sapanca kendini iyice İstanbulluların haftasonu kaçamağı olarak konumlandırdı.

Sapanca, stresli şehir hayatından bunalıp kendini doğaya bırakmak isteyenler için vazgeçilmez yerlerden biri. Yeşil ve Mavinin farklı tonlarını Sapanca’nın doğasında görebilirsiniz.

İstanbul ve diğer büyük şehirlere yakınlığı, Sapanca’yı değerli bir turistik merkez yapmıştır.

Günübirlik Turlar ile Sapanca ve çevresinde gezi – tur – kahvaltı yapılabilineceği gibi, Otel-Pansiyon-Butik Otel gibi konaklama tesislerinde konaklayabilirsiniz.Merkezde, Sapanca Gölü kenarında, yürüyüş alanı, kordon bulunmaktadır. Bu kordon üzerinde Otel, Restaurant, Cafe vb. işletmeler bulunmaktadır. Merkezdeki Esnaf Lokantalarıda, Geleneksel Lezzetler açısında tavsiye edilmektedir


Mahmudiye


Mahmudiye, bölgeye bağlı köylerden biri. Arkasını Samanlı Dağlarına yaslamış, doğası, deresi ve alabalık tesisleri ile meşhurdur. Mahmudiye deresi boyunda Alabalık üretimi yapan, alabalık işletmeleri, insanlar doğanın içinde yemek isteyince, küçük yeme içme yerleri kurulmuş, bunlar zamanla restaurant benzeri işletmelere dönüşmüştür, konaklama talebinin de ortaya çıkması ile, otel, pansiyon, bungalov tarzı yapılar işletmelere eklenip konaklama hizmetide veren tesislere dönüşmüştür. bölgede 3,4 tane bu şekilde hizmet veren tesis bulunmaktadır.

 • İstanbuldere

Bölgeye bağlı başka bir doğa harikası köy daha, Erdemli köyü olarak da bilinir, adından da anlaşılacağı üzere deresi, doğasu ve alabalık tesisleri ile meşhurdur, Farklı konseptlerde Alkollü ve Alkolsüz olarak hizmet veren restaurant ve otel, pansiyon ve bungalov tarzında konaklama işletmeleri mevcuttur.

 • Yanık
Yanık, Sakarya ve Kocaeli sınırları arasında, doğa ve estetiğin buluştuğu başka bir Çerkes köyüdür, Sapanya yolu üzerinde bulunan piknik alanı günübirlik piknik, mangal yapmak isteyenler tarafından özellikle tercih edilmektedir. Piknik arası, Yanık köyü içerisinde gezip, doğa içinde farklı mimarideki evleri görebilirsiniz. Yanık Köyünde de hizmet veren yol kenarında, restaurant, yeme içme ve konaklama tesisleri bulunmaktadır. Mevsiminde bölgeden ceviz ve bölgede yetişen meyveleri tarladan alabilirsiniz.

 • MaşukiyeKocaeli’ye bağlı Sapanca’nın komşusu diğer bir doğa harikası tatil beldesi, Adının anlamı Aşıklar diyarı olduğu söylenir. Alabalık Vadisi olarak bilinen, bölgede eskiden beri birçok Alabalık Restoranı bulunmaktadır.ATV turları,at binme ve doğa fotoğraf çekimeri için mükemmel bir yer.Gün boyu sıkılmadan gezebilirsiniz.

 • Kartepe


Maşukiye’nin zirvesi, Maşukiye’den yukarı doğru devam ettiğinizde Kartepe’ye ulaşabilirsiniz.

Bölgeye özgü nemli ve bol oksijenli hava bu bölgede çeşit çeşit bitki yetişmesine olanak vermiş. Ayrıca gölden dolayı toprak da daha az tuzlu olduğundan bölgede süs bitkileri, ağaçlar ve çiçekler bol miktarda yetişiyor. Göl kenarında kurulan botanik bahçeleri ise bölgenin eşsiz florasına yakından görme imkanı veriyor.Kış sporları için ideal yapıya sahip olan Kartepe de kayak yapmak size muhakkak iyi gelecektir.

 • ORMANYA10 yılı aşan araştırma ve planlama süreci sonunda ortaya çıkarılan Uzuntarla Tabiat Parkı ORMANYA projesine 2014 yılında başlanmıştır.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı sorumluluğunda ve koordinasyonunda gerçekleştirilen ve doğal çevresiyle birlikte 4 bin dönümlük alana yayılan Uzuntarla Tabiat Parkı ORMANYA Dünyanın üçüncü, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğine sahiptir.Bitki ve hayvanların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği Uzuntarla Tabiat Parkı ORMANYA’da ziyaretçiler için de tüm detaylar titizlikle düşünülmüştür. Her yönüyle dünya ölçeklerinde bir proje olan ORMANYA; doğal yaşamın korunması ve turistik amaçlı kullanımın bir araya getirildiği özgün bir model ortaya koymaktadır. Tüm bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda ORMANYA, Türkiye’nin en önemli doğa turizm destinasyonu olma potansiyeline sahiptir. Uzuntarla Tabiat Parkı ORMANYA 6 ana bölgeden oluşmaktadır; Hayvanat Bahçesi Serbest Yaban Alanı Doğa Eğlence Alanı Botanik Yolu Tatil Destinasyonu Yaban Hayat Rehabilitasyon Merkez


DARICA HAYVANAT BAHÇESİ


12 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Zafer Mah.Dogan Araslı Bulv. NCadde Business Ozyurtlar 97-99/32 ESENTURT/İSTANBUL

 • Facebook Sosyal Simge
 • Twitter
 • Instagram Sosyal Simge
 • Danışman Sosyal Simge Trip